Doğru Perde Modeli Nasıl Seçilir?

Doğru perde modelleri nasıl seçilir sorusunun ilk cevabı; evin fiziki özellikleri göz önünde bulundurularak denebilir. Yani hangi oda için perde seçimi yapıyor olursanız olun odanın ne kadar büyük olduğu, pencerelerin büyüklüğü, günün hangi saatinde ışık aldığı ve ne kadar aldığı gibi konular önemlidir. Tüm gün ışık alan odaların pencerelerinde koyu renk perdeler kullanmak çok mantıklı değildir.

Yatak Odası Perdesi Seçimi:Ama bu oda yatak odası ise o zaman durum farklı. Yatak odalarını biraz karanlık yapmak güneş doğduğu gibi uyanmamak için renkli perdeler kullanmak uygun olur. Gri gibi veya füme rengi gibi kalın perdeler yatak odalarını yaz aylarında serin kış aylarında sıcak tutar. Koyu renkli olduğu için de konforlu bir uyku ortamı sağlar.

Diğer Odalarda Perde Seçimi: Ağırlıklı olarak mobilya renk tonlarına göre seçimler yapabilirsiniz.Yeni bir eve taşındığınızda odanın havasını nasıl oluşturmak istiyorsanız ona göre perde modelleri kullanmak çok önemlidir. Perde tasarımcıları evinize gelir önce keşif yapar. Oda büyüklüğünüze veya pencerelerinizin büyüklüğüne göre size hangi tarz perdelerin uygun olduğunu söyler. Sonrasında alternatifler sunar ve buna göre seçmenizi ister. Bu tarz perde tasarımları ve tasarımcıları aslında son zamanlarda oldukça popülerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Arben Concept Destek
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?